r   e   k   l   a   m   a
reklama

Google oferuje bezpieczeństwo

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka dni po tym, jak Yahoo! zintegrowało ze swoją wyszukiwarką narzędzia zabezpieczające firmy McAfee, podobną decyzję podjęło Google. Należąca do giganta grupa Postini oferuje oprogramowanie, które zabezpiecza sieci korporacyjne przed szkodliwym oprogramowaniem i filtruje adresy WWW.

Korzystanie z Google Web Security for Enterprise kosztuje 36 dolarów rocznie. Wymusza ono na pracowniku przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i generuje raporty o ruchu przychodzącym do firmowej sieci. Dodatkową korzyścią jest mniejsze obciążenie samej sieci. Google obiecuje, że proponowane rozwiązanie zabezpiecza firmowy LAN przed niebezpiecznym oprogramowaniem. Dzięki niemu administratorzy nie muszą ponoć spieszyć się z łataniem komputerów.

Za dodatkowe 12 dolarów rocznie od użytkownika, firma może kupić rozwiązania chroniące komputery zdalnych pracowników oraz zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo osobom trzecim, mającym prawo dostępu do sieci lokalnej. W takich przypadkach zabezpieczenie polega na szyfrowaniu całego ruchu z sieci zewnętrznej.

Google informuje, że jego oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem. Każdego dnia korzysta z niej ponoć 3000 nowych firm. Google używa rozwiązań firmy ScanSafe.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial