r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google ostrzega przed włamaniem na stronę

Strona główna Aktualności

O autorze

Google poinformowało o testowym uruchomieniu usługi ostrzegania webmasterów przed wadliwym i przestarzałym oprogramowaniem obsługującym ich strony.

Testowo zasięgiem nowej usługi zostanie objętych od 5 do 6 tysięcy webmasterów, którzy korzystają z Google Webmasters Central i są zarejestrowanymi użytkownikami usługi Narzędzia dla webmasterów. Google na początek ma zamiar monitorować strony oparte o Wordpress - najpopularniejszą obecnie platformę blogową, która pada co raz częściej ofiarą złośliwych ataków. Informacja o przestarzałym skrypcie pojawi się w panelu Centrum wiadomości, który niedawno został udostępniony w GWC. Nową usługą Google chce przekonać webmasterów do częstszych aktualizowania oprogramowania obsługującego strony www, co ma zmniejszyć ilość stron istniejących w indeksie, które rozprowadzają złośliwe oprogramowanie oraz spam - często nieświadomie.

Inżynier Google i szef zespołu ds. walki ze spamem, Matt Cutts na prywatnym blogu skrytykował osoby, które myślą, że w dzisiejszych czasach nie trzeba aktualizować oprogramowania, obsługującego strony www. Cutts w oficjalnej informacji na blogu Google zaznacza, że w obecnej chwili to jedynie test usługi i przy założeniu, ze będzie ona działała prawidłowo to zostanie rozszerzona o obsługę kolejnych silników do obsługi stron www.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.