r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google otworzy centrum badań i rozwoju w Krakowie

Strona główna Aktualności

O autorze

Potwierdziły się informacje, które opublikowaliśmy w materiale z 16 listopada, Google uruchomi w Krakowie centrum badań i rozwoju. Potwierdza to rosnące znaczenie dla firmy polskiego rynku oraz regionu Europy Środkowej i Wschodniej.

Nowe centrum będzie współtworzyć nowoczesne mechanizmy wyszukiwania i inne produkty dla wyszukiwarki przeznaczone zarówno na rynek polski, jak i światowy. Będzie to pierwsze centrum badań i rozwoju w Europie Środkowej, dziesiąta placówka w Europie i trzydziesta pierwsza na świecie.

Polska znana jest z utalentowanej i wykształconej kadry inżynierów. W tym roku Tomasz Czajka, student Uniwersytetu Warszawskiego, zwyciężył w europejskim konkursie Google Code Jam, pokonując 49 przeciwników z 15 krajów. W europejskim finale konkursu znalazło się aż 11 finalistów z Polski. Zapewne takie osiągnięcia młodych, polskich programistów przyczyniły się do podjęcia decyzji.

Krakowska inwestycja świadczy o zaangażowaniu firmy Google oraz istotnej roli Polski jako rynku i kraju, w którym można znaleźć wyjątkowo utalentowanych pracowników - powiedział Alan Eustace, wiceprezes działu badań i inżynierii w firmie Google. W naszym przedsiębiorstwie zajmujemy się najwyższej klasy technologią informatyczną, jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy mogli wspólnie z nowym zespołem z Krakowa opracowywać produkty Google dla naszych użytkowników - dodaje.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.