Google otworzy centrum badawczo-rozwojowe w Polsce?

Strona główna Aktualności

O autorze

Spółka Google przymierza się do otwarcia w Polsce laboratorium badawczo-rozwojowego - dowiadziała się nieoficjalnie Gazeta Wyborcza. Na razie przygotowuje grunt, zapraszając studentów informatyki na... pizzę

Google jest znany przede wszystkim ze swojej wyszukiwarki internetowej, najpopularniejszej na świecie. Jest też mistrzem w zarabianiu pieniędzy na reklamach wyświetlanych przy wynikach wyszukiwania (tzw. linki sponsorowane). W ciągu roku spółka zarobiła na czysto prawie 1,3 mld dol. - trzy razy więcej niż przed rokiem. Na giełdzie wartość Google przekroczyła już 125 mld dol. Jest nie tylko większa niż jej internetowych rywali, jak Yahoo czy eBay, ale też takich gigantów jak Coca-Cola, McDonald's czy Time Warner.

Teraz Google ma na oku Polskę. Z informacji "Gazety" wynika, że kalifornijska spółka może zbudować u nas laboratorium badawczo-rozwojowe. Takich laboratoriów ma zaledwie kilka na całym świecie, m.in. w szwajcarskim Zurychu. To w nich powstają aplikacje, których wersje testowe Google udostępnia co chwila internautom - np. program Google Desktop, dzięki któremu odnajdziemy na dysku komputera każdy plik, pocztę elektroniczną Gmail, program Picasa do katalogowania zdjęć czy komunikator Google Talk.

Więcej na ten temat można przeczytać na łamach portalu Gazeta.pl

© dobreprogramy
s