r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google podnosi nagrodę za wykrycie luki w Chrome

Strona główna Aktualności

Czyżby początek licytacji między twórcami przeglądarek internetowych? Google podniósł właśnie kwotę nagrody pieniężnej dla osób, które wykryją poważne luki w Google Chrome.

W sobotę Mozilla odświeżyła zasady programu Bug Bounty. Osoby, które zgłoszą błąd w Firefoksie, Thunderbirdzie lub Firefox Mobile dostaną od fundacji pieniężną gratyfikację w wysokości 3 tys. dolarów. Podobny program nagradzania wprowadził w styczniu Google. Dotychczas za wykrycie błędu w przeglądarce Chrome oferował 1 tys. dolarów. Po zmianach w Bug Bounty firma z Mountain View również postanowiła podnieść nagrodę. Oficjalny powód to pół roku działania programu Chromium Security Awards. Teraz programiści współpracujący z Google mogą otrzymać maksymalnie 3133 dolarów i... 7 centów.

Mało prawdopodobne, aby Mozilli i firmie Google zależało na wyścigu „kto da więcej” za wykryte błędy w ich programach. Obu producentom przeglądarek internetowych zależy raczej na godnej gratyfikacji dla współpracowników. W końcu wyręczają oni programistów Mozilli i Google, a także przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa programów. Ponadto podniesienie nagród ma też na celu eliminację czarnego rynku, gdzie sprzedawane są informacje na temat luk i błędów w oprogramowaniu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.