reklama

Google podpowie, czego szukać

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Zespół pracujący nad wyszukiwarką Google poinformował na łamach oficjalnego bloga, że począwszy od przyszłego tygodnia na strony główne poszczególnych wersji językowych wprowadzana będzie usługa Google Suggest. Jej działanie polega na wyświetlaniu podpowiedzi z możliwymi zakończeniami frazy wyszukiwania w chwili, gdy użytkownik wpisuje kolejne znaki.

Podpowiedzi będą wyświetlane w formie listy budowanej w oparciu o najczęściej wysyłane do wyszukiwarki zapytania. Będzie można wybrać jeden z wariantów lub zignorować sugestie i samodzielnie wpisać całą frazę. Google Suggest, podobnie jak dotychczas sama wyszukiwarka, będzie korzystać z funkcji "Czy chodziło Ci o", przez co sugestie będą automatycznie poprawiane w czasie rzeczywistym, nawet jeśli użytkownik wpisze początek słowa z błędem.

Google Suggest było wcześniej eksperymentalnym projektem realizowanym przez Google Labs. Już teraz usługa wykorzystywana jest w kilku innych usługach Google, między innymi Maps, Toolbar czy YouTube. Zanim trafi na polską stronę główną można przetestować ją samemu na stronie amerykańskiej. Warto zauważyć, że podobną usługę już od jakiegoś czasu oferują na swojej stronie głównej konkurencyjne wyszukiwarki: Yahoo! oraz niedawno uruchomiona Cuil.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama