r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google pomoże: Launchpad Accelerator otwiera się na polskie startupy

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Jeśli próbujecie rozwijać innowacyjny biznes w dziedzinie IT czy telekomunikacji, waszym korporacyjnym sponsorem może zostać teraz samo Google. Uruchomiony w 2015 roku program Launchpad Accelerator, początkowo adresowany do krajów Azji i Ameryki Łacińskiej, otwiera się na nowe terytoria – i tak, jest wśród nich Polska.

Niewiele jest firm, które mogłyby dorównać zasięgowi i zasobom Google’a, a teraz te zasoby mogą zostać za darmo udostępnione wszystkim tym, którzy chcą poprzez informatykę rozwiązać realne problemy swojego miasta, regionu czy kraju. Firma z Mountain View chce pomóc w przekształceniu walczących o przetrwanie startupom w rentowne przedsiębiorstwa. Ci, którzy się zakwalifikują do pomocy w ramach programu Launchpad Accelerator otrzymają m.in.:

  • możliwość pracy przez pół roku w Google
  • dwa tygodnie w pełni opłaconego szkolenia w centrali firmy w Mountain View
  • darmowe wsparcie, bez przejęcia udziałów w startupie
  • dostęp do inżynierów, zasobów i mentorów Google’a
  • możliwość darmowego wykorzystania produktów Google’a
  • okazje marketingowe i sprzedażowe.

Na nowy cykl szkoleniowy mogą teraz zapisywać się startupy z Europy Środkowo-Wschodniej – z Polski, Węgier i Czech, oraz Afryki – Kenii, Nigerii i Republiki Południowej Afryki. Zgłoszenia będą przyjmowane do 24 kwietnia. Szkolenia rozpoczną się 17 lipca. Więcej informacji znajdziecie na stronie Launchpad Acceleratora.

r   e   k   l   a   m   a

Oczywiście Google nie daje gwarancji, że przyjmie wszystkich, wręcz przeciwnie, konkurencja może być spora. W programie uczestniczą też startupy z Indii, Indonezji, Tajlandii, Wietnamu, Malezji, Filipin, Argentyny, Brazylii, Chile, Kolumbii i Meksyku.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.