Google pomoże: Launchpad Accelerator otwiera się na polskie startupy

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Jeśli próbujecie rozwijać innowacyjny biznes w dziedzinie IT czy telekomunikacji, waszym korporacyjnym sponsorem może zostać teraz samo Google. Uruchomiony w 2015 roku program Launchpad Accelerator, początkowo adresowany do krajów Azji i Ameryki Łacińskiej, otwiera się na nowe terytoria – i tak, jest wśród nich Polska.

Niewiele jest firm, które mogłyby dorównać zasięgowi i zasobom Google’a, a teraz te zasoby mogą zostać za darmo udostępnione wszystkim tym, którzy chcą poprzez informatykę rozwiązać realne problemy swojego miasta, regionu czy kraju. Firma z Mountain View chce pomóc w przekształceniu walczących o przetrwanie startupom w rentowne przedsiębiorstwa. Ci, którzy się zakwalifikują do pomocy w ramach programu Launchpad Accelerator otrzymają m.in.:

  • możliwość pracy przez pół roku w Google
  • dwa tygodnie w pełni opłaconego szkolenia w centrali firmy w Mountain View
  • darmowe wsparcie, bez przejęcia udziałów w startupie
  • dostęp do inżynierów, zasobów i mentorów Google’a
  • możliwość darmowego wykorzystania produktów Google’a
  • okazje marketingowe i sprzedażowe.

Na nowy cykl szkoleniowy mogą teraz zapisywać się startupy z Europy Środkowo-Wschodniej – z Polski, Węgier i Czech, oraz Afryki – Kenii, Nigerii i Republiki Południowej Afryki. Zgłoszenia będą przyjmowane do 24 kwietnia. Szkolenia rozpoczną się 17 lipca. Więcej informacji znajdziecie na stronie Launchpad Acceleratora.

Oczywiście Google nie daje gwarancji, że przyjmie wszystkich, wręcz przeciwnie, konkurencja może być spora. W programie uczestniczą też startupy z Indii, Indonezji, Tajlandii, Wietnamu, Malezji, Filipin, Argentyny, Brazylii, Chile, Kolumbii i Meksyku.

© dobreprogramy