reklama

Google pomoże w rozwoju MySQL

Strona główna Aktualności

O autorze

Twórcy popularnej otwartej bazy danych MySQL ogłosili, że kolejna wersja ich bazy będzie zawierać kod stworzony przez pracowników firmy Google.

Dzięki pomocy Google, serwer MySQL w wersji 7.0, który powinien światło dzienne ujrzeć w 2009 roku, będzie dużo bezpieczniejszy od poprzednich wydań. Część zmian ma już jednak pojawić się w wersji 6.0, która aktualnie jest w fazie Alpha.

Pomoc Google nie jest zupełnie bezinteresowna, gdyż to właśnie na bazach MySQL opiera się infrastruktura wyszukiwarki i innych usług. Już od pewnego czasu Google pracuje nad udoskonaleniem działania bazy, zwłaszcza w warunkach dużego obciążenia i rozproszenia baz, ale dopiero teraz zdecydowało się udostępnić swoje poprawki innym użytkownikom.

Rozszerzenia stworzone przez Google dotyczą tylko wersji na systemy Linux, gdyż takie są używane w ich infrastrukturze, ale programiści MySQL zapowiadają przepisanie ich na pozostałe systemy, na których działa MySQL.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić