r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google pomoże zbadać bezpieczeństwo stron internetowych

Strona główna Aktualności

Google wydał narzędzie DOM Snitch przeznaczone do badania stron internetowych pod kątem ich bezpieczeństwa.

DOM Snitch dostępny jest obecnie jako eksperymentalne rozszerzenie dla przeglądarki Chrome. Jak czytamy na blogu firmy Google, jego zadaniem jest badanie kodów witryn internetowych i informowanie użytkownika o ewentualnych niebezpieczeństwach. Narzędzie przyda się przede wszystkim webmasterom, którzy chcieliby sprawdzić, czy na ich stronie nie znalazł się przypadkiem niebezpieczny kod. DOM Snitch wykorzystuje kilka metod badania witryn (na przykład metoda przeciążenia), oferuje również 3 tryby pracy - pasywny, inwazyjny i stan pogotowia.

DOM Snitch charakteryzuje się pracą w trybie rzeczywistym, prostym zarządzaniem funkcjami, a także możliwością wprowadzania modyfikacji. Oprócz samego narzędzia, na stronach producenta można znaleźć również pełną dokumentację. Google już wcześniej udostępniał podobne narzędzia, jak chociażby Skipfish czy Ratproxy. Wszystkie rozszerzenia zostały wydane na zasadzie otwartego oprogramowania.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.