Google ponownie oskarżany o wspieranie piractwa

Strona główna Aktualności

O autorze

Brytyjskie zrzeszenie wydawców fonograficznych (BPI) oskarża firmę Google o wspieranie piractwa za pomocą wyszukiwarki internetowej.

Osoby szukające w Sieci pliki torrent równie często korzystają z takich serwisów jak The Pirate Bay, co z wyszukiwarki Google. Z tego też powodu firma z Mountain View oskarżana jest o wspieranie piractwa internetowego. Do ataku przyłączył się właśnie BPI, publikując raport na temat piractwa w Internecie. Brytyjska organizacja oskarża Google i inne wyszukiwarki o ułatwianie internautom dostępu do nielegalnych materiałów. Zdaniem jej przedstawicieli wystarczy wpisać hasło MP3, aby jako pierwsze wyniki pojawiły się linki do pirackich stron.

BPI stara się wywrzeć nacisk na Google i inne wyszukiwarki, aby bardziej skutecznie blokowały one dostęp do nielegalnych plików w Internecie. Co więcej, nalega na wprowadzenie nowych algorytmów, które przekierowywałyby użytkowników do sklepów z legalną muzyką czy filmami. Lobbing na rzecz walki z piractwem może przynieść efekty. Dwa tygodnie temu firma Google zapowiedziała na swoim blogu zmiany, które mają pomóc właścicielom praw autorskich w ochronie swoich produktów.

© dobreprogramy