Google pozwane za kampanię reklamową w AdWords

Strona główna Aktualności

O autorze

Kalifornijski prawnik Hal Levitte skierował do sądu pozew przeciwko firmie Google, zarzucając jej oszustwo i naruszenie etyki biznesowej. Sprawa dotyczy wykupionej przez niego w systemie AdWords reklamy usług jego poradni prawniczej Levitte International.

Pozew trafił do sądu 11 lipca br., prawnik zarzuca w nim firmie Google, iż został oszukany poprzez wyświetlanie promocyjnych tekstów jego poradni prawniczej na niskiej jakości stronach parkingowych, czyli stworzonych głównie z myślą o gromadzeniu i przechowywaniu masowo linków. Twierdzi on, iż nie został należycie poinformowany o fakcie, że wykupiona przez niego kampania reklamowa w AdWords będzie wyświetlana na tego typu stronach. Według ekspertów zatrudnionych przez Levitte`a zarówno reklamy wyświetlane na łamach serwisów parkingowych, oraz stronach błędów, na których promocyjne teksty również były wyświetlane, nie działają poprawnie. Proceder pierwszy dał 202 528 odsłon, 668 kliknięć i ani jednej konwersji. Drugi natomiast to 1009 wyświetleń reklamy, 25 kliknięć i podobnie jak w poprzednim przypadku żadnej konwersji. Łącznie za tą bezwartościową kampanię promującą Levitte zapłacił około 140 USD, czyli około 15% całego budżetu, przeznaczonego na reklamę swoich usług.

Aktualnie prawnicy Levitte`a starają się nadać sprawie status pozwu zbiorowego. Są oni przekonani, iż sprawa nie dotyczy tylko ich klienta, ale również wielu innych oszukanych w ten sposób. Jeśli sędzia prowadzący sprawę nada jej status pozwu zbiorowego i znajdzie się odpowiednia liczba oszukanych klientów może to oznaczać dla giganta z Mountain View ogromne problemy i konieczność wypłaty wysokich kar.

© dobreprogramy