reklama

Google pracuje nad nowym Androidem

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Google na blogu programistów Androida chwali się, jakie nowości wprowadzone zostaną w wersji 1.5 systemu dla urządzeń mobilnych.

Jak informuje Xavier Ducrohet, jeden z inżynierów Google, w nowej wersji Androida obsługa aplikacji Google (takich jak Gmail, YouTube czy Picasa) została znacznie usprawniona. Poprawiono także wydajność pracy odbiornika GPS, aparatu fotograficznego i przewijania ekranu w aplikacjach. Android 1.5 to także nowy zestaw bibliotek API między innymi do obsługi klawiatur ekranowych, widgetów na ekranie powitalnym czy rozpoznawania mowy. Pełna lista zmian dostępna jest na blogu deweloperskim Androida.

Google w ciągu najbliższych tygodni opublikuje zestaw dokumentacji pomocnej dla programistów tworzących aplikacje dla nowej wersji systemu. Finalna wersja Android 1.5 SDK powinna być gotowa jeszcze w tym miesiącu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić