reklama

Google prezentuje nowy sposób na wyniki wyszukiwania

Strona główna Aktualności

O autorze

Google ostatnio znacznie zwiększa intensywność prac nad prezentacją wyników wyszukiwania, w kwietniu pisaliśmy o modyfikacji wyników wyszukiwania poprzez określanie własnych preferencji, teraz przyszedł czas na kolejne nowości.

Zmiany w wynikach wyszukiwania mają iść w kierunku samodzielnego ich kreowania przez użytkowników - przy wsparciu portali i serwisów. Użytkownicy anglojęzycznej wersji wyszukiwarki mogą od wczoraj zawężać swoje wyszukiwania do następujących typów treści: wideo, fora oraz recenzje. Jeżeli więc dla przykładu wybierzemy opcję przeszukiwania recenzji otrzymamy w wynikach informacje na temat oceny oraz będziemy mogli zobaczyć wybrane z recenzji zdanie - wszystko przed wejściem na konkretny serwis. Aby wyświetlić dodatkowe informacje ze strony, jak ocena danego produktu, czy fragment recenzji, twórcy stron www będą musieli skorzystać z mikroformatów, które w polskojęzycznych serwisach jeszcze się nie zadomowiły.

Użytkownicy otrzymają również możliwość przeszukiwania materiałów z danego okresu. Poza narzędziem Timeline, możemy również zawężać wyniki do tych treści, które zostały opublikowane w ciągu ostatnich 24 godzin, tygodnia albo roku.

Ostatnią nowością są narzędzia do przeszukiwania pokrewnych fraz. Po kliknięciu w link Related searches ujrzymy listę podobnych zapytań. Interesująco prezentuje się Wonder Wheel, które jest chmurą haseł pokrewnych (do wyświetlania wymagany jest plugin Adobe Flash), podobną sposobem prezentacji do "map myśli".

Google zapowiada, że to jeszcze nie koniec nowości w wynikach wyszukiwania. Według zapowiedzi giganta jeszcze w tym miesiącu ma się pojawić Google Squared, dzięki któremu wyniki wyszukiwania będą mogły być eksportowane do arkusza kalkulacyjnego. Narzędzie to wstępnie ma się pojawić w witrynie Google Labs.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało