Google prezentuje w Sieci jubileuszową edycję Tour de France

Strona główna Aktualności

O autorze

Tour de France to jedno z trzech wydarzeń w świecie kolarstwa szosowego, które kibice śledzą z zapartym tchem. 3-tygodniowy, wieloetapowy wyścig jest organizowany co roku od 1903, z przerwami spowodowanymi działaniami militarnymi w latach 1915-1918 i 1940-1945. Jubileuszowy wyścig po Wielkiej Pętli w tym roku rozpoczął się 29 czerwca. W tym roku wyjątkowo można go śledzić także na specjalnie do tego przygotowanym serwisie Google'a — Google+, na YouTube oraz w aplikacji mobilnej.

Strona YourTour jest szczególnie warta uwagi. Dzięki wykorzystaniu technologii dostępnych pod postacią Google Maps, StreetView, YouTube i Google+ każdy może na własną rękę eksplorować odcinki wyścigu. Kiedy użytkownik „dojedzie do mety” danego odcinka, jego oczom ukażą się posty z Google+ dotyczące wyścigu. Kolejne etapy będą się aktywować w miarę rozwoju wydarzenia — dziś otwarty został malowniczy, 33-kilometrowy odcinek z Avranches do Mont Saint Michel.

Jako że w tym roku świętujemy 100. urodziny Tour de France, nie mogło zabraknąć kawałka historii. Poza odcinkami wchodzącymi w skład Wielkiej Pętli w tym roku mamy więc możliwość zobaczenia także starszych. Możemy więc obejrzeć także trasę z Montegron do Lyonu, którą pokonywali kolarze w 1903 roku (odpowiednio stylizowaną, co widać powyżej), za kilka dni uaktywnią się także prezentacja przejazdu z Amsterdamu do Brasschaat z 1954 oraz wspinaczka na Puy de Dôme z 1964.

© dobreprogramy

Komentarze