reklama

Google producentem sprzętu, pracuje nad strumieniowym odtwarzaczem

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Szykuje się spory zwrot w rynkowej strategii Google - korporacja zajmująca się do tej pory usługami internetowymi i oprogramowaniem zamierza zaoferować konsumentom muzyczny odtwarzacz sieciowy sprzedawany pod własną marką.

Nad urządzeniem pracują inżynierowie z działu odpowiedzialnego za rozwój systemu Android. Odtwarzacz ma umożliwiać bezprzewodową transmisję muzyki do innych urządzeń, prawdopodobnie za pośrednictwem połączenia Bluetooth. Klient uzyska także dostęp do dedykowanego sklepu, w którym poza muzyką będzie mógł kupować także klipy wideo i podcasty. Co ciekawe, Google ma już w ofercie pokrewny produkt - Google TV - jednak jest on w całości oparty na urządzeniach dostarczanych przez partnerów usługi, takich jak Sony czy Logitech. Być może opracowywany właśnie odtwarzacz sieciowy połączy wiele usług internetowego giganta w jedną całość i dostarczy użytkownikowi zintegrowaną platformę domowej rozrywki. Jak informuje The Wall Street Journal, prace nad sieciowym odtwarzaczem Google trwają już od kilku lat.

Wraz z przejęciem Motoroli firma Google weszła w posiadanie znacznego zaplecza odpowiedzialnego za produkcje sprzętu. Być może odtwarzacz muzyczny od Google jest tylko pierwszym krokiem do uruchomienia produkcji szerokiej gamy produktów i konkurowania na tym polu z osiągającym krociowe zyski Apple'em.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić