r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google przegrało walkę o dane osobowe

Strona główna Aktualności

W styczniu informowaliśmy o sprzeciwie firmy Google dotyczącym ujawniania danych na temat wyszukiwań użytkowników. Rząd USA zażądał dostępu do tych danych pod pretekstem prac nad prawem chroniącym dzieci przed dostępem do pornografii w Internecie.

Stało się jednak tak jak przewidywaliśmy, firma została zmuszona do udostępnienia tych danych. Sąd częściowo przychylił się do zamierzeń rządu, podczas negocjacji z firmą początkowo żądał przekazania 1 miliona losowych adresów zindeksowanych stron i tyle samo zapytań wpisanych do wyszukiwarki. Potem zmniejszono te liczby do 50 000 stron i 5 000 wyszukiwań. Dodatkowo zapewniono, że wykorzystane zostanie tylko 1/5 uzyskanych w ten sposób danych. Prawnik firmy zaproponował też inną możliwość uzyskania potrzebnych do analiz danych. Według niego, lepszym ich źródłem jest firma Alexa, oferująca serwisy analityczne.

Warto wspomnieć, że jedynie Google zaprotestowała przeciwko działaniom rządu, uznając je za naruszające interesy użytkowników. Z pewnością jednak stoi za tym także czysty, ekonomiczny interes, firma prawdopodobnie obawiała się, że dane mogą trafić do rąk konkurencji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.