reklama

Google publikuje kod Living Stories

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Kolejny pomysł Google staje się projektem Open Source. Jak czytamy na oficjalnym blogu korporacji, tym razem internetowy gigant otworzył Living Stories - platformę technologiczną umożliwiającą tworzenie dynamicznych stron katalogujących chronologicznie wydarzenia.

Technologia Living Stories została szczegółowo opisana w udostępnionej dokumentacji. Osoby, które chciałyby ją wykorzystać, mają do dyspozycji udostępniony przez Google na licencji Apache License 2.0 kod źródłowy. O tym, jak w praktyce działa Living Stories, można przekonać się odwiedzając stronę projektu lub oglądając stworzone przez Google wideo. Internetowy gigant obiecał ponadto, że przygotuje kilka narzędzi, które uproszczą obsługę Living Stories.

Google ma nadzieję, że udostępnienie kodu projektu zainspiruje środowisko dziennikarzy, reporterów i redaktorów do tworzenia interaktywnych, ciekawych stron opisujących wybrane wydarzenia. Przedstawiciele firmy podkreślili, że przyszłość Living Stories zależy w dużym stopniu od popularyzacji koncepcji wśród twórców treści.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama