r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google rozważa zakup Hulu, chce rozwijać YouTube

Strona główna Aktualności

Możliwe, że Google zastanawia się nad zakupem serwisu wideo Hulu. Nowy nabytek mógłby wzbogacić ofertę YouTube.

Hulu to serwis oferujący na terenie Stanów Zjednoczonych dostęp do filmów, seriali i programów telewizyjnych takich stacji jak NBC, Fox czy ABC. Właśnie oferta telewizyjna miałaby przyciągnąć firmę Google i nie tylko ją. Zakupem Hulu były podobno zainteresowane między innymi Microsoft, Yahoo! czy Samsung. Jak dotąd do transakcji jeszcze nie doszło, a kwota o jakiej mówi się w kontekście przejęcia serwisu to około 2 mld dolarów. Zdaniem analityków, nawet jeżeli Google nie kupi Hulu, to i tak będzie pracować nad rozwojem YouTube w stronę internetowej telewizji.

Serwis należący do firmy z Mountain View już oferuje dla mieszkańców USA możliwość wirtualnego wypożyczania filmów. Google wynajął również Roberta Kyncla, dawniej pracownika Netfliksa, w celu zbudowania profesjonalnej platformy wideo, która mogłaby zarabiać na programach telewizyjnych. Google próbował już wystartować z własną platformą umożliwiającą dostęp do materiałów telewizyjnych - Google TV. Projekt ten nie przyjął się jednak jak dotąd, głównie za sprawą problemów ze stacjami telewizyjnymi i małej sprzedaży. Być może lepiej uda się z rozwojem YouTube.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.