r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google rozważa zakup Hulu, chce rozwijać YouTube

Strona główna Aktualności

O autorze

Możliwe, że Google zastanawia się nad zakupem serwisu wideo Hulu. Nowy nabytek mógłby wzbogacić ofertę YouTube.

Hulu to serwis oferujący na terenie Stanów Zjednoczonych dostęp do filmów, seriali i programów telewizyjnych takich stacji jak NBC, Fox czy ABC. Właśnie oferta telewizyjna miałaby przyciągnąć firmę Google i nie tylko ją. Zakupem Hulu były podobno zainteresowane między innymi Microsoft, Yahoo! czy Samsung. Jak dotąd do transakcji jeszcze nie doszło, a kwota o jakiej mówi się w kontekście przejęcia serwisu to około 2 mld dolarów. Zdaniem analityków, nawet jeżeli Google nie kupi Hulu, to i tak będzie pracować nad rozwojem YouTube w stronę internetowej telewizji.

Serwis należący do firmy z Mountain View już oferuje dla mieszkańców USA możliwość wirtualnego wypożyczania filmów. Google wynajął również Roberta Kyncla, dawniej pracownika Netfliksa, w celu zbudowania profesjonalnej platformy wideo, która mogłaby zarabiać na programach telewizyjnych. Google próbował już wystartować z własną platformą umożliwiającą dostęp do materiałów telewizyjnych - Google TV. Projekt ten nie przyjął się jednak jak dotąd, głównie za sprawą problemów ze stacjami telewizyjnymi i małej sprzedaży. Być może lepiej uda się z rozwojem YouTube.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.