r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google rzuca wyzwanie Facebookowi, uruchamia +1

Strona główna Aktualności

Google uruchomił swój własny system rekomendacji, pozwalający użytkownikom na promowanie wybranych stron w wynikach wyszukiwania. Nowa usługa została nazwana +1 i aktualnie ma status eksperymentu.

Zdaniem Google skrót "+1" jest równoznaczny określeniu "to jest całkiem fajne". Analogia do promowanego przez Facebook "Lubię to!" jest tutaj więcej niż oczywista. Nowa usługa wyświetla przy wynikach wyszukiwania przycisk "+1" pozwalający na rekomendowanie naszym znajomym konkretnej strony. Gdy w wynikach wyszukiwania znajomych pojawi się polecana strona, zobaczą oni naszą rekomendację. Rekomendacje mają także zasięg globalny - osoby nam obce nie będą mogły jednak stwierdzić, kto rekomendował daną stronę - zobaczą jedynie liczbę wygenerowanych rekomendacji. Google nie chce jasno określić, w jakim kierunku zamierza rozwijać "+1". Należy jednak oczekiwać, że wkrótce charakterystyczny przycisk rozpanoszy się po Sieci i znajdziemy go wszędzie tam, gdzie dociera stosowane przez Facebooka "Lubię to!". Google przygotował materiał wideo, w którym wyjaśniono ideę przycisku "+1".

Obecnie usługa "+1" jest dostępna tylko dla użytkowników anglojęzycznych, którzy posiadają w serwisie Google konto i aktywny profil personalny. Należy oczekiwać, że w najbliższym czasie nowa funkcja pojawi się także w regionalnych wersjach wyszukiwarki.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.