Google skraca czas przechowywania adresów IP w logach

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Pod presją Unii Europejskiej Google poinformował, że skraca czas, przez jaki w logach serwerów webowych przechowywane są informacje o adresach IP pozwalające zidentyfikować użytkowników korzystających z wyszukiwarki i pozostałych usług firmy. Dotychczas dane te były przechowywane przez 18 miesięcy, po czym adresy IP były z nich usuwane. Teraz czas ten został skrócony o połowę - do 9 miesięcy.

Trudno powiedzieć, czy Komisja Europejska będzie zadowolona z takiego kroku - w oficjalnym oświadczeniu wydanym w kwietniu apelowała do Google, by dane w logach serwerów były neutralizowane już po sześciu miesiącach. Google broniło się twierdząc, że korzysta z tych danych do opracowywania nowych usług i polepszania jakości już istniejących - oczywiście przy jednoczesnej odpowiedniej ochronie prywatności użytkowników, których adresy IP widnieją w logach. Teraz firma w tonie ubolewania zapewnia, że choć ma do dyspozycji o połowę mniej logów, to jest na dobrej drodze do opracowania nowych metod analizowania przechowywanych danych - polegających bardziej na informacjach innych niż adresy IP.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję