reklama

Google szpiegował użytkowników - teraz przeprasza i zapowiada poprawę

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google oficjalnie przyznał, że wskutek przechwytywania danych użytkowników wszedł w posiadanie bardzo poufnych informacji - równocześnie firma przeprasza i opisuje zmiany, które poczyniła by podobne sytuacje nie miały już miejsca.

Google poddał weryfikacji dane, które udało mu się przechwycić od użytkowników podczas wykonywania zdjęć dla usługi StreetView. Jak się okazało, wśród przejętych informacji znalazły się całe wiadomości e-mail, wpisywane przez użytkowników adresy URL oraz hasła do odwiedzanych przez internautów serwisów. Google zapowiedział, że usunie zebrane dane tak szybko, jak to tylko możliwe. Ponadto przedstawiciele korporacji opisali zmiany, jakie poczyniono, by podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości. Firma powołała nowego dyrektora, którego jedynym zajęciem będzie dbanie o procedury prywatności - ma on pilnować, by żadne produkty i działania Google nie naruszały prywatności użytkowników. Google zadbał także o odpowiednią edukację swoich pracowników i wprowadził cykl szkoleń dotyczących zasad ochrony prywatności. Poczyniono także zmiany w szablonach określających różne etapy pracy nad projektami - nowe wytyczne zmuszają kierowników projektów do stworzenia odpowiedniej dokumentacji procedur prywatności i jasno określają obieg wrażliwych danych.

Google ma nadzieję, że wprowadzone zmiany organizacyjne i nowe procedury pozwolą uniknąć w przyszłości przypadków naruszenia prywatności użytkowników. Jak będzie w praktyce, czas pokaże.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama