Google szuka pomocników

Strona główna Aktualności

O autorze

Google uruchomiło betę nowej funkcji Google Image Labeler, która z pomocą użytkowników ma służyć lepszemu skatalogowaniu zdjęć.

Problem z wyszukiwaniem obrazków polega na tym, że nie ma jeszcze wystarczających algorytmów pozwalających stwierdzić wyszukiwarce co dany plik graficzny przedstawia. Musi więc analizować stronę na której ten obrazek jest, m.in. właściwość alt znacznika <IMG>. Niestety nie każdy znacznik tę właściwość posiada, poza tym nieraz pliki graficzne nie są osadzone na stronie tylko istnieją do nich same linki.

Dlatego powstał Google Image Labeler pozwalający wprowadzać opisy przez użytkowników. Jak to działa? Każdy, kto chce pomóc Google dostaje drugiego, losowego użytkownika do pary. W ciągu 90 sekund para otrzymuje zestaw plików graficznych i jest proszona o wpisanie jak największej ilości słów, które te obrazki opisują. Za każdym razem gdy użytkownicy wpiszą takie same słowa do danego obrazka, zostają one zatwierdzone a użytkownicy otrzymują punkty. Gdy czas upłynie wyświetlane są wszystkie otagowane obrazki oraz statystyki punktów uzyskanych przez użytkowników.

© dobreprogramy
s