r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google szykuje całą platformę do gier

Strona główna Aktualności

Google Play Games — prawdopodobnie pod taką nazwą zadebiutuje usługa, której zadaniem będzie uprzyjemnić życie wszystkim osobom grającym na Androidzie. Google w ten sposób chce dogonić konkurencję i zarazem wprowadzić wiele elementów, które znamy z „większych” platform.

Z przeprowadzonej przez Android Police analizy kodu źródłowego aplikacji Google Play Services wynika, że nowa usługa będzie czymś na kształt Steama czy Apple Game Center. Elementarną zmianą, o którą internauci prosili już od dawna, będzie możliwość zapisywania stanów gier w chmurze. Oprócz tego koncern ma zamiar wprowadzić także mechanizm dobierania kompanów do rozgrywki w trybie wieloosobowym (toczonej w turach lub w czasie rzeczywistym, zależnie od gatunku gry). Do wspólnej zabawy będzie można zapraszać znajomych, z którymi będziemy się porozumiewać za pomocą wbudowanego czatu. Z kolei uzyskane w grze wyniki powędrują do globalnych tabel rankingowych, które oczywiście będzie można zawęzić jedynie do naszych znajomych z Google+. Na portalu społecznościowym zintegrowanym z Google Play Games będzie można też pochwalić się zdobytymi osiągnięciami.

Zdecydowana większość ukrytych w kodzie funkcji wciąż nie działa. Niewykluczone jednak, że usługa zostanie oficjalnie uruchomiona jeszcze w tym tygodniu — już w środę rozpoczyna się konferencja Google I/O.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.