r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google testuje Picasę pod Makiem

Strona główna Aktualności

Na początku 2006 r. Google we współpracy z firmą CodeWeavers, twórcą programu CrossOver Office (będącego nakładką na Wine), rozpoczęli prace nad przygotowaniem linuksowej wersji darmowej aplikacji do katalogowania i przeglądania zdjęć - Picasa. W ich wyniku, parę miesięcy później światło dzienne ujrzało stabilne wydanie aplikacji w wersji dla Linuksa. Teraz - jak informuje serwis AppleInsider - korporacja postanowiła poszerzyć zakres obsługiwanych systemów także o Mac OS X.

Beta natywnej wersji Picasa for Mac została udostępniona wewnętrznej grupie testerów i ma stanowić jedną z aplikacji pakietu Google Apps działających w trybie bez aktywnego połączenia z Internetem. Korporacja już wcześniej podejmowała kroki w celu integracji swoich aplikacji z systemami z rodziny Mac OS, w tym iPhoto oraz wtyczką do przesyłania zdjęć do internetowej wersji usługi, a także opracowała stosowne, między innymi Google SketchUp i Google Earth. Picasa do tej pory postrzegana była jednak jako bezpośredni konkurent dla iPhoto, dlatego wersja dla systemów Apple nie wydawała się na tyle konieczna, co dla pozostałych platform.

Google nie zajęło oficjalnego stanowiska w sprawie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.