r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google testuje nowe funkcje dla Chrome 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

W ostatnich testowych kompilacjach Chromium pojawiło się kilka interesujących nowości - programiści dodali do przeglądarki sekcję Labs i przeprojektowali wygląd nowych (pustych) kart.

Chromium 7 wzbogaciło się o nową sekcję Labs, którą wywołuje się poprzez polecenie about:labs. Ma być ona dostępna jedynie w testowych kompilacjach i umożliwia aktywowanie eksperymentalnych funkcji przeglądarki, które domyślnie pozostają wyłączone. Jedną z nowości jest odświeżony wygląd "nowej karty" - widzimy ją po kliknięciu na znak plusa umieszczony przy otwartych kartach. W pustej karcie poza umieszczoną tam obecnie galerią najczęściej odwiedzanych stron zobaczymy nową sekcję z aplikacjami - znajdziemy wśród nich usługę pocztową Google Mail, kalendarz, Google Docs i ostatnio zapowiedziany sklep Chrome Web Store (obecnie przekierowuje do galerii dodatków). W najnowszej kompilacji Chromium możemy ponadto korzystać z nowego mechanizmu przeglądania uruchomionych kart, który przypomina Exposé znane z systemu Mac OS X. Koleją interesującą nowością jest nowy sposób wyświetlania zakładek.

Google nie zdradził, które z funkcji dostępnych w sekcji Labs przeglądarki Chromium trafią ostatecznie do finalnego wydania Chrome 7.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.