reklama

Google testuje połączenia głosowe w Gmailu

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google rozpoczął testy usługi VoIP działającej w ramach konta pocztowego Gmail. Nowy mechanizm połączeń głosowych ma bazować na interfejsie bliźniaczo podobnym do tego stosowanego w Google Voice - informuje CNET.

Nowa funkcja umożliwi użytkownikom Gmaila nawiązywanie połączeń głosowych. Po aktywowaniu usługi w lewej dolnej części okna wyświetlony zostanie dodatkowy panel oferujący możliwość dzwonienia i odbierania połączeń głosowych. Dzięki planowanym zmianom serwis pocztowy Google zmieni się w kompleksowe centrum komunikacji oferujące użytkownikowi różnorodne formy połączeń tekstowych, głosowych oraz wysyłanie i odbieranie maili. Google nie wyjaśnił czy w związku z wprowadzeniem funkcji VoIP do Gmaila usługa Google Voice zostanie w jakiś sposób zmodyfikowana. Nie wiadomo także, czy i ewentualnie kiedy rozpoczną się publiczne testy nowej funkcji. Wprowadzenie usługi VoIP do Gmaila wydaje się być efektem przejęcia przez Google firmy Gizmo5.

Google ma aktualnie swojej ofercie kilka produktów związanych z komunikacją głosową. Poza wspominanym wcześniej Google Voice jest to także GTalk - bazujący na protokole Jabber/XMPP komunikator internetowy ze zintegrowaną funkcją VoIP.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama