r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google udostępnia Androida 7.1.2: koniec aktualizacji dla starszych Nexusów

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Nie bacząc na to, że liczba użytkowników, którzy dziś korzystają z Androida 7.1 wciąż daleka jest od przekroczenia granicy choćby 1% udziałów w rynku, Google kontynuuje rozwój swojego systemu operacyjnego i publikuje kolejne jego wersje. Dziś korporacja ogłosiła rozpoczęcie testów Androida 7.1.2.

Android 7.1.2 dostępny jest w ramach programu Android Beta, dzięki czemu aktualizacja będzie dystrybuowana Over-The-Air. Ponadto Google udostępniło już także obrazy instalacyjne. Niestety, Google nie udostępniło szczegółów zmian, jakie wprowadza Android 7.1.2. Wiadomo na razie jedynie tyle, że skupia się ona na poprawkach błędów, optymalizacji i niewielkiej liczbie ulepszeń dla operatorów i użytkowników.

Oczywiście najnowszą wersję Androida zainstalować można tylko na wybranych modelach urządzeń. Obsługiwane są smartfony Pixel, Pixel XL, a także przystawka telewizyjna Nexus 5X oraz tablet Pixel C. Google zapowiada także, że wkrótce dostępna będzie aktualizacja dla Nexusa 6P.

r   e   k   l   a   m   a

Bardziej spostrzegawczy zauważyli już zapewne, że na powyższej liście zabrakło Nexusa 6 i Nexusa 9. Android 7.1.1 będzie ostatnią wersją systemu operacyjnego, jaki trafi na te urządzenia. Nie jest to żadne zaskoczenie – ich premiera miała miejsce w październiku 2014 roku, zaś dla producentów 2-letni okres żywotności smartfonów to aż nadto. Google deklaruje, że stabilna wersja Androida 7.1.2 trafi do użytkowników w ciągu kilku miesięcy.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.