r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google udostępnia bibliotekę do wyrażeń regularnych

Strona główna Aktualności

O autorze

Google udostępniło swoją bibliotekę do przetwarzania wyrażeń regularnych.

Nosi ona nazwę RE2 i jest dostępna jako projekt Open Source. Jest to biblioteka dla języka C++ i według Google ma ją wyróżniać szybkość działania i bezpieczeństwo. W wielu popularnych silnikach do wyrażeń regularnych czas wykonywania dopasowania/wyszukania rośnie wykładniczo w funkcji rozmiaru danych co powoduje wolne działanie nawet dla niezbyt dużych zbiorów danych. Google postanowiło obejść ten problem korzystając z teorii automatów do optymalizacji przetwarzania. W przeciwieństwie jednak do wielu rozwiązań korzystających z automatów, biblioteka Google posiada rozbudowane możliwości, prawie w całości obejmujące te, które posiada perl i PCRE. Zrezygnowano natomiast z implementacji referencji wstecznych oraz generalizowanych asercji o zerowej długości ponieważ nie można ich zaimplementować w sposób wydajny. Biblioteki RE2 mogą działać wielowątkowo i dzięki temu zapewnić większą wydajność. Zwiększone bezpieczeństwo jest osiągane dzięki ograniczeniu wielkości stosu, program korzystający z RE2 jest więc bardziej odporny na jego przepełnienie.

Wyrażenia regularne są bardzo ważnym narzędziem pozwalającym wyszukiwać wzorce w zbiorze danych. Są powszechnie wykorzystywane w wielu aplikacjach, zarówno desktopowych jak i webowych. Nieobce są także administratorom, szczególnie systemów uniksowych, piszącym skrypty zarządzające systemami.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.