r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google udostępnia narzędzie Building Maker

Strona główna Aktualności

Firma Google udostępniła narzędzie Building Maker. Umożliwia ono tworzenie trójwymiarowych modeli istniejących budynków na potrzeby usługi Google Earth.

We wpisie, Google poinformowało, że jednym z lepszych sposobów na ukończenie tak dużego projektu jest oddanie go w ręce internetowej społeczności. Dlatego właśnie udostępnione zostało narzędzie Google Building Maker, które stanowić ma połączenie zabawy oraz profesjonalnej aplikacji do tworzenia trójwymiarowych modeli.

Aby skorzystać z nowego narzędzia wystarczy jedynie posiadać przeglądarkę internetową oraz aplikację Google Earth. Następnie użytkownik może wybrać interesujący go budynek, znajdujący się w jednym z 50 wskazanych przez Google miast (w tym w Warszawie) i rozpocząć projektowanie. Co ciekawe, cała zabawa wykonywana jest przy użyciu struktur oraz zdjęć udostępnionych przez spółkę z Mountain View (nie trzeba posiadać żadnych własnych materiałów).

r   e   k   l   a   m   a

Skończone modele analizowane będą przez pracowników Google. Jeśli okażą się one lepsze od tych znajdujących się obecnie w Google Earth, zostaną one opublikowane zastępując starsze odpowiedniki.

Google poinformowało również, że w najbliższym czasie możliwe stanie się projektowanie budynków również dla innych miast. Zainteresowanych większą ilością informacji zapraszamy na oficjalną stronę narzędzia Building Maker.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.