reklama

Google udostępnia nowe rozszerzenia dla Chrome

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google udostępnił użytkownikom przeglądarki Chrome kilka utworzonych przez siebie rozszerzeń ułatwiających korzystanie z Kalendarza, pakietu Docs i YouTube.

Pierwszy z dodatków o nazwie Google Calendar dodaje w przeglądarce specjalny przycisk, dzięki któremu można w prosty sposób podejrzeć nadchodzące wydarzenia zapisane w Kalendarzu. Ponadto rozszerzenie pozwala na zautomatyzowane dodawanie zdarzeń do kalendarza - dodatek wykrywa wszystkie eventy zapisane w mikroformacie hCalendar lub hResume znajdujące się na aktualnie odwiedzanej stronie internetowej. Funkcja ta działa między innymi w serwisie Facebook i Evite.

Drugim dodatkiem udostępnionym przez Google jest Web Clipboard. Pozwala on na korzystanie z internetowego schowka Google do przechowywania treści HTML. Co ważne, do danych zgromadzonych w schowku mają dostęp aplikacje Google takie jak webowy pakiet biurowy Docs. Należy pamiętać, że dane kopiowane przy użyciu tego rozszerzenia nie są przechowywane lokalnie w schowku systemowym, lecz trafiają do chmury obliczeniowej Google.

Ostatnim dodatkiem udostępnionym przez Google jest YouTube Feed. Rozszerzenie powiadamia użytkownika o nowych filmach dostępnych w subskrybowanych kanałach YouTube. Ponadto dodatek informuje o nowych klipach dodawanych przez naszych przyjaciół oraz lubianych lub często komentowanych użytkowników. Nowe filmy nie są jednak wyświetlane w oknie rozszerzenia - dodatek otwiera link do klipu w nowej karcie.

Google uaktualnił także inne dodatki dedykowane swojej przeglądarce. Można je znaleźć w galerii rozszerzeń Chrome.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało