reklama

Google udostępnia schowek dla swoich usług

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google rozpoczęło testy kolejnej interesującej usługi o nazwie Cloudboard. Jak nietrudno się domyślić, jest to sieciowy schowek stworzony do przenoszenia danych między poszczególnymi aplikacjami należącymi do rodziny Google.

Cloudboard umożliwia przykładowo skopiowanie tabelki stworzonej w arkuszu kalkulacyjnym i wklejenie jej do edytora tekstów z zachowaniem oryginalnego stylu. Poza przenoszeniem danych między aplikacjami pakietu biurowego Docs możemy także kopiować je z takich usług jak Gmail, Picasa Web Albums, YouTube czy Google Image Search.

Gdy Cloudboard przejdzie wymagane testy i trafi w ręce użytkowników, stanie się istotnym elementem łączącym usługi Google w jedną całość. Dodanie schowka do internetowych aplikacji Google to także ważny krok w kierunku uczynienia z modelu Cloud Computing realnej alternatywy dla fizycznie instalowanych aplikacji. Brak możliwości przenoszenia danych między poszczególnymi usługami stanowił bowiem poważną niedogodność, która powstrzymywała wiele firm i osób prywatnych przed przeniesieniem swoich danych "w chmurę".

© dobreprogramy

Komentarze

reklama