reklama

Google udostępnia wewnętrzne narzędzia użytkownikom

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google udostępniło wszystkim zainteresowanym kod źródłowy własnej, wewnętrznej aplikacji służącej do testowania pamięci. Wydarzenie to jest jednym z niewielu przypadków, gdy duży producent decyduje się upublicznić szerszemu gronu odbiorców narzędzia stworzone wyłącznie na swoje wewnętrzne potrzeby.

Stressful Application Test wydane zostało na licencji Apache License 2.0 i jest dostępne w serwisie Google Code. Aplikacja potrafi zasymulować sytuację bardzo wysokiego obciążenia systemu w celu zweryfikowania stabilności całej platformy – testowane są m.in. takie elementy jak pamięć, interfejs magistrali czy kontroler pamięci. Google twierdzi, że około 20% wszystkich błędów związanych z modułami pamięci można wykryć wyłącznie przy użyciu stworzonej przez niego aplikacji.

To nie pierwszy przypadek, gdy Google udostępnia swoje wewnętrzne narzędzia użytkownikom. W 2008 roku na licencji New BSD wydany został Protocol Buffers - używany przez internetowego giganta wewnętrzny mechanizm określania struktury gromadzonych danych przez wielu określany mianem pogromcy XML.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama