r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google udostępnia wewnętrzne narzędzia użytkownikom

Strona główna Aktualności

Google udostępniło wszystkim zainteresowanym kod źródłowy własnej, wewnętrznej aplikacji służącej do testowania pamięci. Wydarzenie to jest jednym z niewielu przypadków, gdy duży producent decyduje się upublicznić szerszemu gronu odbiorców narzędzia stworzone wyłącznie na swoje wewnętrzne potrzeby.

Stressful Application Test wydane zostało na licencji Apache License 2.0 i jest dostępne w serwisie Google Code. Aplikacja potrafi zasymulować sytuację bardzo wysokiego obciążenia systemu w celu zweryfikowania stabilności całej platformy – testowane są m.in. takie elementy jak pamięć, interfejs magistrali czy kontroler pamięci. Google twierdzi, że około 20% wszystkich błędów związanych z modułami pamięci można wykryć wyłącznie przy użyciu stworzonej przez niego aplikacji.

To nie pierwszy przypadek, gdy Google udostępnia swoje wewnętrzne narzędzia użytkownikom. W 2008 roku na licencji New BSD wydany został Protocol Buffers - używany przez internetowego giganta wewnętrzny mechanizm określania struktury gromadzonych danych przez wielu określany mianem pogromcy XML.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.