r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google ujawnia fakty na temat przechwytywania danych

Strona główna Aktualności

Firma Google zgodziła się na udostępnienie danych dotyczących przeskanowanych prywatnych sieci Wi-Fi.

W ramach zbierania materiałów do usługi Street View pracownicy firmy skanowali dostępne w okolicy sieci bezprzewodowe, zapisując m.in. adresy MAC access pointów. Ujawnienia informacji na ten temat domagali się przedstawiciele kilku europejskich państw. Jednak Google odmawiał dostępu do materiałów tłumacząc się m.in. regulacjami prawnymi. Tak było np. w Niemczech, gdzie zdaniem Google’a udostępnienie danych może być prawnie podważone. W ten sposób tydzień temu wypowiadał się rzecznik firmy. Google zmienił jednak zdanie i postanowił pozytywnie odpowiedzieć na żądania europejskich władz. O ugięciu się pod naciskiem państw, ale także organizacji konsumenckich informuje dzisiaj The Wall Street Journal. Wgląd do zeskanowanych sieci Wi-Fi będą miały rządy Niemiec, Francji i Hiszpanii. W niektórych z tych państw toczą się już śledztwa w sprawie zbieranych przez firmę Google materiałów.

Kopie dysków zawierających dane z terenu Stanów Zjednoczonych otrzyma również sąd w Oregonie. Toczy się tam sprawa przeciwko firmie Google na podstawie pozwu dwóch prywatnych osób. Oskarżają one spółkę o świadome zbieranie osobistych informacji. Google dotychczas tłumaczył się, że sieci Wi-Fi skanowane były przez przypadek i nie miały być wykorzystywane w żadnym celu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.