r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google uruchamia serwery DNS

Strona główna Aktualności
Google uruchomiło publicznie dostępne serwery DNS.

Mają one łatwe do zapamiętania adresy. Podstawowy serwer DNS ma adres 8.8.8.8 a serwer zapasowy jest dostępny pod adresem 8.8.4.4. Google przekonuje, że jego serwery są szybsze i bezpieczniejsze od innych serwerów DNS. Szybkość ma zapewnić aktywny prefetching polegający na ciągłym odświeżaniu rekordów w pamięci podręcznej. Dzięki temu nie ma sytuacji w której użytkownik odpytuje o rekord, który już wygasł i nie ma go w pamięci podręcznej. Wtedy bowiem konieczne jest odświeżenie rekordu a to wprowadza dodatkowe opóźnienie. Opóźnienia takie nie są wielkie ale według Google ich usunięcie ma poprawić wrażenia użytkownika i wpisać się w ideę przyspieszania Internetu.

W zakresie bezpieczeństwa zastosowano kroki przeciwdziałające spoofingowi. W tym celu wprowadzono losową zmianę wielkości liter w zapytaniach, losowanie portów źródłowych, dodawanie losowych etykiet do zapytań oraz losowe wybieranie adresów. Ponadto prowadzona jest walidacja danych i usuwanie podejrzanych oraz zduplikowanych wpisów. Wprowadzono także zabezpieczenia przed atakami DoS.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.