reklama

Google usuwa lukę w przeglądarce Chrome

Strona główna Aktualności

O autorze

Google udostępnił najnowsze wersje swojej przeglądarki Chrome - zarówno w kanale deweloperskim (wersja 13.0.782.10), betę (12.0.742.82), jak i stabilne wydanie (11.0.696.77). Powodem zmian była luka we Flash Playerze.

Udostępniona przez Google nowe wydania Chrome eliminują groźną lukę (CVE-2011-2107) dotyczącą bezpieczeństwa Flash Playera firmy Adobe. Chodzi o dziurę występującą w wersjach programu dla systemów Windows, Mac OS X, Linux, Solaris i Android. Umożliwia ona wykonanie niebezpiecznego kodu podczas odwiedzania przez użytkownika zainfekowanej strony internetowej. Jak donosi Adobe, luka już została wykorzystana przez cyberprzestępców. Pojawiły się informacje o jej występowaniu w spamie rozsyłanym w Internecie. Użytkownik namawiany jest do kliknięcia linku, który przekierowuje go do niebezpiecznej witryny.

Poza aktualizacją bezpieczeństwa Google nie wprowadził żadnych nowych funkcji do swojej przeglądarki. W tym miesiącu powinna ukazać się stabilna wersja Chrome 12, w której pojawią się takie nowości jak chociażby możliwość wybierania i wydawania poleceń w stosunku do wielu kart. Poza tym wprowadzony zostanie nowy API dla wtyczek, a zniknie Google Gears. To ostatnie związane jest z przechodzeniem na standard HTML5.

Najnowsze wydania Chrome, zarówno stabilne jak i beta, można pobrać z naszego portalu. Dostępne są dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić