reklama

Google w końcu dodał graficzny kalkulator do wyników wyszukiwania

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Funkcja kalkulatora w wyszukiwarce Google jest niezwykle przydatna, jeśli ktoś wykonuje dużo prostych obliczeń (wpisanie „2+42” nie jest niczym trudnym), ale te bardziej skomplikowane wymagają znajomości pewnych instrukcji...

Google wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, które zamiast pisać sqrt(9) wolą kliknąć symbol pierwiastka na wizualnym kalkulatorze. Znalazło się również miejsce dla liczby Eulera, Pi i funkcji trygonometrycznych. Zmiany wprowadzane są stopniowo, więc nie wszyscy użytkownicy od razu zobaczą graficzny kalkulator. Najlepsze jest jednak to, że kalkulator działa również w przeglądarkach mobilnych i z poziomu wyszukiwania głosowego.

Kalkulator jest jedną z całego szeregu zmian, które poszerzają możliwości wyszukiwarki Google poza jej pierwotne przeznaczenie. Jednym z bardziej widocznych przykładów na nowy kierunek rozwoju jest Knowledge Graph, nie brakuje jednak także mniej spektakularnych pomysłów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama