Google wprowadza płatności w aplikacjach

Strona główna Aktualności

O autorze

Google wprowadził płatności w aplikacjach dostępnych dla systemu Android. Ułatwi to deweloperom sprzedaż swoich usług.

Dotychczas użytkownicy smartfonów z systemem Android płacili jedynie za kupno aplikacji w e-sklepie firmy Google. Stanowiło to spore ograniczenie dla deweloperów - na przykład w sprzedaży e-gazet. Problem ten został rozwiązany. Jak czytamy na blogu firmy, wprowadzono możliwość dokonywania płatności z poziomu aplikacji. Pozwoli to deweloperom na rozszerzenie oferty. Użytkownicy będą mogli na przykład subskrybować magazyny, komiksy, a także kupować dodatki do gier i rozszerzenia programów.

Nowa funkcja powinna też zwiększyć liczbę darmowych aplikacji dla Androida. Deweloper będzie mógł na przykład udostępniać podstawową wersję gry za darmo, wymagając opłaty za kolejne poziomy. Podobnie jak w przypadku programów i gier, Google będzie pobierać 30% od każdej płatności dokonanej z poziomu aplikacji. Nowa funkcja pojawiła się już między innymi w Tap Tap Revenge, Comics, Gun Bros, Deer Hunter, Challenge HD czy WSOP3. Płatności z poziomu aplikacji dostępne są także w systemie iOS dla urządzeń firmy Apple - od 2009 roku.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji