r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google wspiera OCRopus

Strona główna Aktualności

Firma Google postanowiła wesprzeć projekt stworzenia otwartego systemu rozpoznawania pisma (OCR) OCRopus. System jest rozwijany przez grupę IUPR (Image Understanding and Pattern Recognition) działającą przy uniwersytecie w niemieckim Kaiserslautern.

OCRopus ma początkowo działać pod Linuksem, ale jego twórcy nie wykluczają wsparcia dla innych systemów. W skład systemu mają wchodzić dwa główne mechanizmy: bardzo wydajny system rozpoznawania pisma odręcznego, stworzony w latach dziewięćdziesiątych przez amerykański urząd statystyczny, oraz zestaw nowoczesnych metod analizy układu strony.

Dzięki takiemu połączeniu ma powstać wydajny i dokładny system rozpoznawania pisma, który pozwoli na automatyczną konwersję dużej ilości dokumentów. Ma być on przeznaczony głównie dla bibliotek, urzędów, systemów dla niepełnosprawnych i do analizy dokumentów historycznych, ale może także zainteresować zwykłych użytkowników.

System jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, pierwsze funkcjonalne testowe wydania powinny ukazać się w trzecim kwartale tego roku, a stabilna wersja pojawi się prawdopodobnie dopiero w trzecim kwartale 2008. O losach tego ciekawego projektu będziemy informować na bieżąco.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.