r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google wydaje Chrome 6 w drugą rocznicę powstania przeglądarki

Strona główna Aktualności

Google świętuje drugie urodziny Chrome - z tej okazji firma wydała szóstą wersję swojej przeglądarki i podsumowała jej dotychczasowy rozwój.

Najnowsza odsłona Chrome wzbogaciła się o mechanizm automatycznego wypełniania formularzy i moduł synchronizacji rozszerzeń. Ponadto w pasku adresu nie jest już wyświetlany protokół http://, a menu programu zostało przebudowane. Dzięki wprowadzonym zmianom przeglądarka jest teraz bardziej stabilna i szybciej wyświetla strony internetowe. Chrome 6 posiada także kilka istotnych poprawek bezpieczeństwa, które usuwają odkryte niedawno luki.

Z okazji drugich urodzin Chrome firma Google podsumowała dotyczasowy rozwój przeglądarki. Gdy Chrome debiutował dwa lata temu, przetwarzał kod JavaScript trzy razy wolniej niż obecnie, brakowało mu także obsługi HTML5, a rozwiązania takie jak sandbox (piaskownica) czy uruchamianie kart w osobnych procesach były jedynie projektami badawczymi. Początkowo przeglądarka Google była dostępna jedynie w wersji dla Windows, nie obsługiwała motywów, widoku side-by-side, nie posiadała nawet menadżera haseł ani mechanizmu automatycznych aktualizacji. Z czasem Chrome doczekał się obsługi rozszerzeń, których obecnie jest ponad 6 tysięcy. W późniejszym okresie przeglądarka wzbogaciła się o mechanizm synchronizacji, obsługę HTML5 i usługę automatycznego tłumaczenia stron internetowych. Nieznacznie zmienił się także wygląd - interfejs jest obecnie jeszcze bardziej minimalistyczny niż na początku. Dziś Chrome jest trzecią najpopularniejszą przeglądarką na świecie, z której aktywnie korzysta prawie 8% internautów. Dzięki swojemu zaangażowaniu Google w ciągu zaledwie 24 miesięcy stał się ważnym graczem na rynku przeglądarek internetowych wyprzedzając takich weteranów jak Opera czy Safari.

r   e   k   l   a   m   a

Chrome 6 można pobrać z naszego vortalu w wersjach dla Windows, Mac OS X i Linux.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.