Google wydaje wtyczkę dla pakietu Microsoft Office

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google wydała wtyczkę Cloud Connect, umożliwiającą współpracę między pakietem Office Microsoftu i Google Apps.

Trwa zacięta walka na rynku pakietów biurowych między firmami Google i Microsoft. Obie spółki starają się przyciągnąć do swoich produktów jak największą liczbę użytkowników. Google oferuje usługę Docs w ramach Google Apps, z kolei Microsoft stawia głównie na pakiet Office. Od zeszłego roku można korzystać również z darmowego zestawu aplikacji biurowych online Microsoftu — Office Web Apps. Google z kolei stara się przyciągnąć użytkowników przyzwyczajonych do pakietu Office. W tym celu firma wydała wtyczkę Cloud Connect, nad którą prace trwały od listopada ubiegłego roku.

Narzędzie Cloud Connect pozwala na synchronizację dokumentów między pakietem Microsoftu, a darmową aplikacją online firmy Google. W ten sposób dokument stworzony w Office jest automatycznie przesyłany do Google Docs przy zapisie. Ponadto Cloud Connector oferuje również możliwość pracy grupowej. Po zainstalowaniu wtyczka dostępna jest z poziomu wstążki w interfejsie pakietu Microsoftu. Prezentację wtyczki można obejrzeć na klipie wideo zamieszczonym w YouTube.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji