r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google wyjaśnia przyczyny utraty e-maili

Strona główna Aktualności

Google na swoim blogu wyjaśnił przyczyny utraty e-maili przez niektórych użytkowników Gmaila. Powodem był błąd w aktualizacji oprogramowania.

O utracie starszych wiadomości, folderów i kontaktów przez użytkowników Gmaila informowaliśmy wczoraj. Zdaniem firmy Google problem ten dotknął zaledwie 0,02% spośród wszystkich osób korzystających z webowego klienta poczty (wcześniej podawano 0,08%, ale większość kont udało się błyskawicznie przywrócić do pierwotnego stanu). Kłopoty z Gmailem miało więc około 40 tys. z 200 mln użytkowników kont Google'a. Firma zapowiedziała, że wkrótce wszystkie utracone dane zostaną przywrócone. Na razie udało się odzyskać jedynie część e-maili niektórych użytkowników poczty Gmail, o czym można przeczytać na stronach Apps Status Dashboard.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że firma Google przechowuje liczne kopie danych w wielu centrach danych. Praktyka ta ma na celu zabezpieczenie materiałów, aby w razie awarii móc je łatwo odzyskać. Tym razem jednak błąd w aktualizacji oprogramowania dotyczył kilku centrów danych, więc przywrócenie skasowanych wiadomości będzie nieco trudniejsze, niż początkowo przypuszczano.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.