r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google z nowym logo na nowe czasy. To ukłon w stronę Alphabetu?

Strona główna AktualnościINTERNET

305 bajtów – tyle może zajmować w swojej najmniejszej formie nowe logo Google, mające odzwierciedlać nowe sposoby, na jakie ludzie odwiedzają Google. Dyskutować o umiejętnościach zatrudnionych w Mountain View projektantów można długo, ale nie sposób zaprzeczyć temu, że nowa forma jest po prostu lżejsza i jakby bardziej zabawna. Dla porównania, dotychczasowe logo zajmowało około 14 tys. bajtów.

Który to już raz Google zmienia swoje logo w ciągu tych ostatnich kilkunastu lat, tego już nie jesteśmy pewni, ale pewni jesteśmy, że nie jest to zmiana po raz ostatni. Obecne logo to dobre logo na nasze czasy, w których usługi wielkiego G trafiają do użytkowników już wcale nie przede wszystkim przez stronę internetową w przeglądarce, ale poprzez przeróżne aplikacje i urządzenia, od smartfonów po telewizory, a niektórzy mogą je zobaczyć nawet na wyświetlaczu samochodowego centrum multimediów.

Nowe logo to także ukłon w stronę typografii użytej w logotypie firmy Alphabet, czyli holdingu, do którego dziś Google należy. Pozbycie się szeryfowego fontu, delikatniejsze barwy – to wszystko nie jest przypadkowe. To także forma, która ma łatwo pokazywać, jak Google działa dla swoich użytkowników, czy to przez pismo, mowę czy dotyk.

r   e   k   l   a   m   a

Wraz ze zmianą logo firmy dostajemy oczywiście modernizację identyfikacji wizualnej wykorzystywanej w innych usługach. Pojawia się w nich nowa forma G, w szczególności w wyszukiwarce (kolorowe G) i Google+ (białe, monochromatyczne G na czerwonej tarczy, z cieniem zgodnym z Material Design).

Wszystkie te zmiany będą w ciągu najbliższych dni trafiały do produktów i usług firmy z Mountain View, tak że pewnie o starym szeryfowym logo zapomnimy bardzo szybko.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.