Google zabiega o firmowych użytkowników Google Apps

Strona główna Aktualności

O autorze

Google ma zamiar walczyć o klientów korzystających z systemów pocztowych Microsoft Exchange oraz Lotus Notes. Korporacja przygotowała kampanię informacyjną dla firm korzystających z tych rozwiązań, by pokazać im zalety migracji ku pakietowi Google Apps.

Kampania Go Google kładzie nacisk na możliwości pakietu, w którego skład wchodzą usługi takie jak Gmail, Calendar, Docs i Talk. Zwrócono uwagę na zalety Google Apps takie jak niskie koszta utrzymania i brak konieczności dbania o infrastrukturę oraz serwery. Ponadto Google przytacza wypowiedzi przedstawicieli wielu firm, którzy są zadowoleni z przejścia na aplikacje Google oraz udostępnia prosty kalkulator kosztów, który pozwala porównać wydatki ponoszone na Microsoft Exchange 2007 i Google Apps Premier Edition. Co więcej, firma udostępniła specjalny kanał You Tube poświęcony pakietowi.

Jest także część humorystyczna - Google na potrzeby kampanii stworzyło trzy plakaty, które pracownicy mogą stawiać na biurkach. Zawierają one hasła w stylu "Please, please, please. Can we go Google?" czy "My email inbox is full. I want to go Google". Poza tym Google zachęca: "Chcesz by Twoja firma była w Google? Skontaktuj się ze swoim administratorem, udostępnij tę stronę współpracownikom, światu i całej reszcie a następnie wszyscy idźcie do Google."

By ułatwić firmom migrację, Google już jakiś czasu temu przygotowało dwa narzędzia - Google Apps Migration for Lotus Notes oraz Google Apps Sync for Microsoft Outlook. Mają one sprawić, że przejście z własnych systemów pocztowych na Google Apps będzie przebiegało w sposób prosty i nie stwarzający większych problemów.

Niemal pewne jest, że nowa kampania wymierzona jest głównie w Microsoft i może stanowić odpowiedź Google na ofensywę na rynku wyszukiwarek, którą Microsoft rozpoczął tworząc Bing i nawiązując współpracę z Yahoo. Być może Google obawia się także zbliżającego się wielkimi krokami debiutu Office Web Applications?

© dobreprogramy