Google zacieśnia współpracę z Firefoxem

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie dziwi fakt, że Google będące domyślną stroną główną i wyszukiwarką w przeglądarce Firefox chce, aby ta odniosła sukces na rynku zdominowanym przez Internet Explorer. Dowodem coraz to bliższej współpracy pomiędzy Google a Firefoxem może być rozpoczęty ostatnio i finansowany przez firmę wyszukiwarki program testów i gromadzenia funduszy na prace nad projektem Firefox.

Jak donosi w swym blogu Ben Goodger, jeden z głównych inżynierów Firefox, a jednocześnie pracownik Google, największy nacisk położono obecnie na dopracowanie systemu zakładek. Celem jest takie dostosowanie zakładek, aby były użyteczne dla tych, którzy będą z nich korzystać, a przy tym nie przeszkadzały zbytnio tym, którzy wolą tego nie robić - mówi.

Google bierze czynny udział w pracach nad Firefoxem opracowując eksperymentalne wersje dostosowane do problemów widzianych z własnej perspektywy, np. nieprawidłowej interpretacji z-index w środowisku zakładkowym. Póki co nie wiadomo, czy modyfikacje znajdą odzwierciedlenie w kolejnej oficjalnej wersji, ale obie strony wykazują zainteresowanie współpracą. Firefox to zresztą nie jedyny front, na którym operuje Google - ostatnio nawiązana została współpraca z Sun Microsystems (pisaliśmy o tym szerzej w ubiegłym tygodniu), jest zatem szansa na wprowadzenie nowych rozwiązań pochodzących od Google do OpenOffice.org.

© dobreprogramy
s