r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google zagrozi SharePointowi?

Strona główna Aktualności

Na początku listopada 2006 r., Google przejął popularną jak na ówczesne czasy firmę JotSpot. Wiele osób spekulowało wówczas, że Google zmierza do stworzenia kompletnego zestawu biurowych aplikacji dostępnych z poziomu przeglądarki WWW. Sprawa jednak szybko ucichła i pojawiły się głosy, że kupno spółki mogło być bezcelowe.

Jakiś czas temu, Google postanowił jednak uruchomić usługę Google Sites, założeniem której jest konkurowanie z SharePointem, wchodzącym w skład platformy Office System.

JotSpot był płatnym zestawem sieciowych narzędzi przeznaczonych do pracy grupowej, zawierający między innymi kalendarz, galerię zdjęć, arkusz kalkulacyjny, forum czy listy mailingowe. W przypadku usługi Google położony został jednak szczególny nacisk na integrację z innymi rozwiązaniami korporacji. Już teraz, spośród funkcjonalności oferowanych przez Google Sites znaleźć można opcje związane z importem danych z Docs, Calendara, Picasy, YouTube, czy też prosty moduł pozwalający na zarządzanie użytkownikami.

Patrząc na konkurencyjnego SharePointa, Google Docs pozostaje znacznie w tyle. Należy przy tym jednak pamiętać, że rozwiązania Google we wczesnych wersjach nie zawsze zachwycały funkcjonalnością. Jednocześnie pojawiają się spekulacje mówiące, iż Google Sites może z czasem stworzyć realną konkurencję dla rozwiązań Microsoftu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.