r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google zamyka usługi Health i PowerMeter

Strona główna Aktualności

Firma Google ogłosiła, że w ciągu najbliższych miesięcy zakończy działanie usług Health i PowerMeter z powodu małego zainteresowania użytkowników.

Google Health wystartowało przed trzema laty. Miało dawać użytkownikom łatwy, ale bezpieczny dostęp do informacji dotyczących ich zdrowia. Korzystali z niego niektórzy z bardziej zaawansowanych technicznie pacjentów oraz lekarzy a także osoby uprawiające fitness. Niestety usługa nie uzyskała większej popularności. Jej działanie zostanie oficjalnie zakończone 1 stycznia 2012 roku a użytkownicy będą mogli ściągać swoje dane jeszcze przez rok, do 1 stycznia 2013. Po tej dacie dane zostaną skasowane. Dane można ściągnąć jako PDF, plik XML w formacie CCR (Continuity of Care Record) akceptowalnym np. przez konkurencyjny Microsoft HealthVault czy jako plik CSV. Będzie też można pobrać dane wysyłane do usługi w plikach HTML i XML przez podłączone źródła informacji a także pobrać wszystkie składowane dane w archiwum ZIP. Ponadto niedługo zostanie dodana możliwość wysłania swoich danych do podobnych usług, jeśli obsługują protokół Direct Project.

PowerMeter był usługą zbierającą dane z mierników poboru energii elektrycznej. Za jego pomocą użytkownicy mieli prosty dostęp w czasie rzeczywistym do informacji o zużyciu prądu i mogli to zużycie łatwiej ograniczyć. Niestety ta usługa także się szerzej nie przyjęła. Będzie działać do 16 września a użytkownicy mogą pobrać swoje dane w formacie CSV.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.