reklama

Google zapłaci za błędy w Chrome

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jak możemy przeczytać w najnowszym wpisie na oficjalnym blogu Chromium, Google planuje uruchomić eksperymentalny program wynagradzania za błędy bezpieczeństwa znalezione w rozwijanej przez siebie przeglądarce internetowej.

By odkryty przez nas bug mógł być zakwalifikowany do otrzymania nagrody, powinniśmy zgłosić go poprzez przygotowany ku temu formularz. Google deklaruje, że zapłaci za każdy błąd krytyczny i wysokiego poziomu oraz wybrane luki o niższym statusie bezpieczeństwa znajdujące się w Chrome, Chromium oraz wtyczkach standardowo dołączanych do Chromium. Znormalizowana stawka za poprawnie zgłoszony błąd ma wynieść 500 dolarów, jednak wykrycie wyjątkowo niebezpiecznej luki będzie premiowane kwotą 1337 dolarów. Co ważne, bugów można szukać nie tylko w wydaniach stabilnych, lecz także w wersjach beta oraz wydaniach pochodzących z kanału DEV.

Google gwarantuje, że nie ujawni danych osób, które będą chciały pozostać anonimowe - przy opisie odkrytego przez nich błędu pojawi się adnotacja "anonymous". Udział w programie mogą wziąć wszystkie osoby, które są pełnoletnie i nie mieszkają w krajach objętych embargiem USA (Kuba, Korea Północna, Sudan i Syria). Specjalistom zainteresowanym poważną współpracą w kwestiach bezpieczeństwa Google proponuje także stałą pracę w zespole odpowiedzialnym za kwestie bezpieczeństwa.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić