Google zaprzestaje rozwijania Wave

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google Wave, innowacyjna aplikacja do komunikacji w Sieci, będzie dostępna dla użytkowników tylko do końca roku - poinformował Google na łamach firmowego bloga.

Zdaniem korporacji innowacyjne podejście do komunikacji zastosowane w Wave nie znalazło uznania w oczach internautów. Przypomnijmy, że aplikacja umożliwiała łatwą wymianę maili i dokumentów, prowadzenie bloga i rozmowy poprzez komunikator. Możliwe było także jednoczesne edytowanie dokumentów przez kilka osób oraz granie w gry. Google zaprzestał już rozwijania aplikacji - będzie ona działała na dotychczasowych zasadach jedynie do końca roku. Większość kodu programu wraz z chwalonym przez deweloperów mechanizmem przeciągnij-i-upuść zostanie udostępniona na zasadach Open Source. Część technologii stosowanych w Wave zostanie wdrożona do innych projektów Google.

Warto przypomnieć, że Google Wave przez długi czas było niedostępne dla większości internautów - by móc korzystać z aplikacji, konieczne było otrzymanie specjalnego zaproszenia. Od maja tego roku Wave jest publicznie dostępne, jednak nie wpłynęło to znacząco na popularność usługi.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji