r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google zarabia coraz więcej

Strona główna Aktualności

Google opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał 2011 roku. Wynika z niego, że internetowy gigant jest w świetnej formie i zarabia coraz większe pieniądze.

W okresie od 1 lipca do 30 września 2011 roku przychody firmy Google wyniosły 9,72 miliarda dolarów - o 33% więcej niż w analogicznym okresie 2010 roku. Wysokością przychodu Google zaskoczyła nawet analityków, którzy nie spodziewali się aż tak dobrych wyników. Imponujący okazał się także zysk netto - 2,73 miliarda dolarów wobec 2,17 miliarda dolarów w trzecim kwartale 2010 roku. W reakcji na wyniki finansowe kurs akcji Google podskoczył o blisko 5%.

Dzięki znacznym zyskom Google ma obecnie na swoich kontach 42,6 miliarda dolarów w gotówce. Firma może je w dowolnym momencie przeznaczyć na przejęcie dużych firm, tak jak to miało miejsce w przypadku Motoroli kupionej za bagatela 12,5 miliarda dolarów. Google poinformował ponadto, że wraz z coraz lepszymi wynikami finansowymi rośnie liczba zatrudnionych na stałe pracowników. Pod koniec trzeciego kwartału dla Google pracowało 31,3 tysiąca osób wobec 28,7 tysięcy trzy miesiące wcześniej.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.