r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google znacznie zwiększyło górny limit cen aplikacji w sklepie Play

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Niewielkie ceny aplikacji mobilnych zachęcają użytkowników do ich zakupu, podobnie zresztą jak mikropłatności, jakie możemy znaleźć w wielu grach. Nie oznacza to jednak, że na rynku brakuje droższych programów. Google dokonało właśnie zmian w swojej tabeli limitów przeznaczonej dla deweloperów i programy mogą być znacznie droższe.

Na oficjalnej stronie pomocy dla programistów tworzących aplikacje umieszczane w sklepie Google Play znajdziemy dokładne informacje dotyczące dostępności bezpłatnych i płatnych aplikacji w każdym z obsługiwanych krajów. Dzięki temu autorzy programów wiedzą, gdzie mogą sprzedawać swoje dzieła, a gdzie powinni przygotować się jedynie na darmową dystrybucję. Strony pomocy zawierają także bardzo istotne informacje dotyczące wykorzystywanej waluty i przedziału cenowego, w jakim mogą znaleźć się aplikacje.

Pierwsze zmiany zauważono jeszcze wczoraj i dotyczyły one zwiększenia limitu w Stanach Zjednoczonych z 200 do maksymalnie 400 dolarów za aplikację. Jak się jednak okazało, Google wprowadziło znaczne zmiany także i dla innych krajów. W przypadku Polski aplikacje mogą obecnie kosztować od 2,99 zł do maksymalnie aż 1337 zł. Tak wysoki limit może się wydawać w przypadku urządzeń mobilnych zupełnie niepotrzebny, ale czy ma to aż takie znaczenie? Gry mobilne potrafią kosztować już niemalże tyle samo, co ich desktopowe odpowiedniki. Jeżeli doliczymy do tego ułatwiające (a w niektórych przypadkach wręcz umożliwiające) rozrywkę mikropłatności, to okazuje się, że niektóre osoby wydają na nie znacznie więcej, niż na odpowiedniki dla PC.

r   e   k   l   a   m   a

Zwiększenie limitów może oznaczać, że Google zamierza zachęcić także producentów bardziej zaawansowanego i kosztownego oprogramowania do tworzenia takowych programów dla Androida. W takiej sytuacji zasadne wydaje się pytanie o sens używania skomplikowanych aplikacji na stosunkowo niewielkich urządzeniach z ekranami dotykowymi. Oczywiście wprowadzone zmiany nie oznaczają, że aktualnie dostępne programy podrożeją – ich ceny nie powinny ulec zmianie, taka sytuacja może mieć miejsce jedynie w przypadku korekt związanych z kursem walut.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.